0 грн.
Зробити замовленняДогляд за кавоваркою та кавоваркою
Після експлуатації кавових приладів, необхідно дотримуватись деяких правил догляду. Систематично промивати заварювальні деталі та молочні пристрої кавомашини. Всі ці нескладні дії можна робити самостійно, якщо Ви не хочете усувати небажані поломки та вдаватися до послуг сервісного центру.
Для повного очищення гідросистеми кофемашин можна використовувати деякі види засобів та способи, запропоновані виробником в інструкції.
- Методи усунення всіляких відкладень та жирів.
- Звільнення від накипу.
- Очищувачі для капучинаторів.
- Спосіб чищення кавомолки.
Засоби для чищення ріжкової кавоварки
У більшості моделей ріжкових кавоварок, пристрої для самоочищення відсутні. При нескладних маніпуляціях Ви зможете проводити очищення самостійно. У ріжкових кавоварках після приготування кави ріжок обов'язково промити в проточній воді, не даючи можливості утворення нальотів та згустків. Раз на місяць для глибшого очищення необхідно скористатися спеціалізованою таблеткою для усунення жирів та відкладень. Чистку таблетку потрібно покласти в порожній ріжок. Включити функцію заварювання кави - це необхідно для змочування та розчинення таблетки водою, і тільки після того, як суміш, що очищає, почне литися з ріжка, подачу води призупинити. Таку процедуру потрібно проводити протягом 10-15 хв. Коли суміш з відкладеннями вийде назовні, необхідно промити ріжок і прокачати через нього пару літрів води, до повного очищення.
Декальцинація - невід'ємний процес з очищення кавоварки від накипу. Приймач для води необхідно додати рідкий розчин або порошок. Очищення проводиться протягом 30 хв., після чого з апарата вимивається весь накип. Після проведення процедури очищення проведіть промивання двома трьома літрами води. Якщо кавоварку не чистити від накипу, це позначиться на якості кави, що виробляється.
Чищення та догляд за капучинатором
Після експлуатації капучинатора, його достатньо прополоскати в чистій воді, але якщо з якихось причин цієї процедури не сталося і молоко благополучно закріпилося до оболонки капучинатора, позбавиться всіх нальотів допоможе препарат для догляду за капучинатором. Спосіб застосування та дозування зазначені у запропонованій інструкції. Засіб розвести, туди помістити капучинатор, почекати кілька хвилин, чекаючи відмокання згустків і відкладень, потім поперемінно включайте і відключайте подачу пари протягом 10 хвилин. Після цього промити капучинатор у чистій воді.
Автоматичний капучинатор очищається препаратом, який заливається в ємність для молока, функція подачі гарячого молока допоможе в очищенні, малими порціями злити очищувальний засіб через капучинатор. Після чистки капучинатор промити попереднім способом.
Догляд та обслуговування автоматичної кавомашини
У деяких моделях кавомашини, блок для заварювання кави необхідно виймати і промивати проточною водою, користуючись пензликом або щіткою. Виробляти це краще тоді, коли виймається контейнер із використаною кавою, яку також обов'язково потрібно помити чистою водою.
Кавомашина обладнана запрограмованою функцією з очищення та видалення кавових залишків сама інформує про необхідність запуску з очищення, у разі зневажливого ставлення та недбалості, кавомашина заблокує операцію виготовлення кави, і поки не буде здійснено очищення агрегат працювати не буде. Тому чим частіше миєте і доглядаєте кофемашину, тим довше вона радуватиме Вас ароматною кавою.
Іноді потрібно проводити профілактичне очищення, не чекаючи сигналу про критичний стан кавомашини. Очищення заварювальної секції, промивання трубки через яку проходить кава позбавить Вас надалі від неприємного запаху і смаку напою, що виготовляється.
Важливе значення має і вода. Ви можете ввести тип жорсткості в меню апарата. Декальцинацію необхідно проводити навіть якщо використовуєте чисту воду, що дистилює. Виробники кофемашин не рекомендують користуватися мінералізованою або артезіанською водою. Користуючись водопровідною водою, необхідно для неї встановити. Не забувати своєчасно змінювати знімний картридж. Вбудований фільтр у кавомашині необхідно міняти один раз на два місяці. Як правило, про зміну фільтра Вас попередить сигнал, запрограмований у меню кавомашини.
При проведенні декальцинації фільтр для води необхідно обов'язково знімати, інакше якщо через нього пройде вода з розведеним у ній засобом декальцинації, то фільтр можна викинути. Якщо в бак заливається чиста фільтрована вода, то вбудований фільтр бажано прибрати (відфільтровувати воду немає необхідності).
Чищення кавомолки
Ароматизована і жирна кава, що негативно відбивається на якості помелу. Для цього необхідно регулярно чистити кавомолку. Можна звичайно її повністю розібрати, але для цього потрібно багато часу. Спеціальні препарати допоможуть Вам успішно очистити кавомолку. Очищати потрібно один раз на два тижні, або за ступенем забивання і забруднення кавомолки. Щоб здійснити чищення кавомолки, потрібно витягти всі кавові зерна, всипати засіб для очищення, заново наповнити контейнер із зернами, все разом змолоти і викинути. Процедуру виконати 2-3 рази. Промивати кавомолку після очищення не слід.
Виконуючи правила з експлуатації та при провидінні відповідного догляду, обрана Вами кавоварка або кавоварка прослужить набагато довше, адже велика частина пошкоджень походить від недостатньої уваги та неналежного звернення.