Самостійний ремонт кавомашини. Основні поломки кавоварок: протікає, гуде, не включається, не мелить каву і т.д.

Самостійний ремонт кавомашини. Основні поломки кавоварок: протікає, гуде, не включається, не мелить каву і т.д.

Кавомашина - це апарат зі складним механічним пристроєм, функціональними вузлами, програмним забезпеченням та гідравлічною конструкцією. У комплексі забезпечує приготування кави та кавових напоїв шляхом подачі високого тиску через гарячу воду та пару.

Правильна експлуатація кавоварки позбавити Вас на ремонт техніки, але на жаль незважаючи на бренди і моделі, апарат може зламатися в самий невідповідний момент. Тому якщо не хочете позбавляти себе задоволення пити улюблену каву, необхідно скористатися одним із варіантів.

Перше - звернеться в сервісний центр майстра, що спеціалізується на ремонтах кави машин, зроблять діагностику і виконають необхідний ремонт і налаштування. Після всіх проведених робіт буде надана гарантія і відремонтована кавоварка ні в якому разі не відзначиться в експлуатації від нової.

Ви також можете отримати кваліфіковану, безкоштовну консультацію по телефону. Освоюючи процес роботи кавоварки, у Вас можуть виникнути деякі питання щодо її експлуатації. Наш спеціаліст компанії Remontservis у телефонному режимі роз'яснить подальші дії та надасть рекомендації щодо вирішення проблеми.

Допомога по телефону – не є інструктажем з ремонту кавомашини самостійно.

Консультацію проводять за номером: +38 (096) 201-37-87

Другий варіант - можна спробувати усунути поломку кавоварки самостійно, без значних витрат, маючи розважливість, поміркованість і скрупульозність у своїх діях. Без спеціалізованого інструменту та засобів не обійтися. Потрібно змащення харчове, очищувачі гідросистеми, пензлики, витратні матеріали (трубки силіконові, сальники і т.д.), а також при великій поломці оригінальні запчастини від виробника.

Якщо у Вашому арсеналі з інструментів є лише обробний ніж, пара стертих викруток, ізолента та силіконовий тюбик... Дозвольте схаменутися! Після такого творчого ремонту, ваша кавоварка може прийти остаточно в непридатність. Щоб цього не сталося, озброїться знаннями, необхідним інструментом і приступайте до ремонту.

Перш ніж Ви вирішите самостійно усунути поломку, ознайомтеся з інструкцією з експлуатації кавомашини, про дію механізмів та функції пристрою. В ідеалі, якщо Ви маєте оригінальну інструкцію від виробника, де можна переглянути схеми робочих деталей. Якщо нічого цього немає або інструкція прописана іноземною мовою, можете скористатися нашим сайтом і з успіхом знайти всю цікаву інформацію. Тільки подумайте і якщо впевнені у своїх діях починайте роботу, але якщо не вдалося відремонтувати апарат і на піку сплеску продуктивності та активного наполегливого підходу, не впоралися з поломкою, то не завжди сервісні центри зможуть виправити наслідки Вашої трудової діяльності. Не потрібно застосовувати силу деталей, що не піддаються, розколупувати зайві отвори і встановлювати невідповідні гумки і сальники, такі помилки можуть призвести до істотної поломки.

Типові несправності кавоварок та кофемашин

У кавомашині знімний блок заварювання потрібно періодично один раз на тиждень мити в проточній воді, при необхідності можна скористатися миючим засобом для посуду, виключена мастило, так як на неї кава прилипне і це призведе до утруднення руху механізмів. Чищення відсіку де поміщається блок заварювання, також обов'язкова. Проведена обробка, що вчасно чистить, допоможе на довго зберегти безперебійну роботу Вашій кавомашині.

1. З-під ріжка дома ущільнювального з'єднання, протікає вода.

Необхідно промити кільце ущільнювача і місце де встановлений ріжок, позбавляючись від сторонніх речовин і жирових відкладень. При перевірці кільця ущільнювача зверніть увагу, щоб воно не було тріснутим і мало гнучку і пружну структуру, а через сольові і жирові нарости воно втрачає свою еластичність. Злегка підчепивши викруткою ущільнювач виймається легко. У деяких моделях кільце ущільнювача скріплене сіточкою яку, щоб зняти сальник, потрібно акуратно викрутити при цьому його не порвавши і не пошкодивши. Декальцинація обов'язкова при відкладенні солей і жирів від кави, після чого промити і очистити апарат спеціалізованим засобом. При пошкодженні кільця ущільнювача або розриві - його потрібно змінити. Перевірте фільтр ріжка, щоб він не був набитий відкладеннями з кави інакше після заміни сальника, коли вмикаєте прилад варити каву, то при великому тиску гаряча вода проб'є собі шлях в іншому місці.

2. Недостатня подача води з ріжка чи сопла, виходить незрозуміле шипіння чи свист.

Найчастіше проблема виникає через забиту каву варильної сітки та фільтра ріжка кавовою крупою або накипом, успішно звільнитися від якої можна шляхом декальцинації. Вручну використовуючи жорсткий пензлик зробити чистку фільтра, помити ситечко, дбайливо почистити отвори і трубки сірником або зубочисткою, не подряпавши металеву поверхню, а ще краще скористатися протижировим засобом, що знищує кавовий жир. Особливо треба бути уважнішими з вимогами - навіть найменше пошкодження, у майбутньому призведе до найшвидшого забивання та затримування кавових крупинок. В ідеалі помел повинен мати розмір - як манна крупа, але в жодному разі як пил із глини. Занадто дрібно помелену каву важко дає вихід води навіть під тиском. У кофемашинах, що мають автоматичну кавомолку, можна регулювати ступінь величини помелу. Якщо не впевнені як кава, скористайтеся іншою фірмою виробника. Можливо, помпа не подає певного тиску води, наслідок цієї причини, погіршення роботи механічних частин. Виправити ситуацію можна за допомогою заміни помпи.

3. Кавомашина гуде і тріщить каву не варить.

Насамперед необхідно переконатися чи здійснюється надходження та нагрівання води з контейнера. Якщо вода з контейнера йде і нагрівається, але кава не видає, спробуйте пустити воду через капучинатор (панарелло), якщо в системі повітряна пробка, вона вийде. Якщо вода продовжує текти дуже слабким цівком, необхідно пропустити через всю конструкцію трубок засіб для чищення кавоварок, що рекомендується виробником. Навіть якщо в кавомашині запрограмована функція попереджує про необхідність чищення нічого не повідомляє, виявите пильність і промийте, можливо у електронних датчиків стався збій. Після спробуйте варити каву знову. Якщо ситуація не змінилася – звертайтеся до сервісного центру, ймовірну проблему в електроніці чи інших системах визначить фахівець.

4. Тече вода з-під кавоварки.

Одна з найбільш загальноприйнятих поломок може протікати будь-що і куди завгодно. Після 3-5 літнього періоду роботи кавомашини та кавоварки, починаються проблеми з кільцями ущільнювачів, розтріскуванням силіконових трубок і сальників. Навмання ремонт апарату робити не варто. Потрібно визначити з якого місця тече і встановити причину поломки. Можливо доведеться замінити сальник скріплення з резервуаром для води. Якщо причина протікання в силіконових трубках і гумових ущільнювачах гідросистеми, то бажано поміняти їх усі, не розмінюватися тільки на той, що протікає елемент. При сильних морозах і порушенні норм перевезення кофемашин, розтріскуються як пластикові, так і металеві деталі, перехідники, штуцери або бойлери, тоді потрібно поміняти лише один елемент із поломки, всю начинку техніки міняти немає сенсу. Коли тріскається ламатися якась складова і ви помітили протікання, не думайте, що минеться саме. Негайно поломку треба усунути! Інакше якщо не буде проведений ремонт, то вологість усередині апарату пошкодить електропроводку, не виключаючи при цьому удару електричним струмом. За таких поломок доцільніше звернутися до Сервісного Центру.

5. Кавоварка не включається, зовсім.

Переконайтеся, що шнур не пошкоджено. Скористайтеся іншою розеткою. Якщо розбираєтеся в електриці, то не складе особливих труднощів замінити пошкоджений шнур або вилку. Деякі моделі кофемашин перестають працювати якщо дверцята за якими розташований блок заварювання, щільно не закриті. Також зверніть увагу на мікроперемикач. При можливому перегріві міг спрацювати теплозахист, що знаходиться на бойлерах, необхідно провести замір тестером і при показанні опору рівне нескінченності замінити на нові, дотримуючись тієї ж температури, на якій були встановлені згорілі. Перепад напруги в електромережі може позначитися на роботі трансформатора і всієї системи. За допомогою тестера шукаємо несправності та пошкодження, після чого міняємо на нові деталі.

Якщо ви віддалено чули про тестера, і не було практики поводження з паяльником, зверніться до Сервісного Центру, можливо кваліфікований ремонт спеціалістом обійдеться Вам дешевше.

6. Кавомашина під час увімкнення показує на дисплеї про несправність.

Буває таке, що при збої одного елемента перестає вся система кавоварки. Якщо це сталося в першу чергу проведіть капітальне чищення, видаліть залишки відпрацьованої кави, промийте контейнери та секції, визначте їх на місце, якщо всі правильно датчики спрацюють. Немаловажний рівень води в резервуарі, положення поплавця, якщо він лежить на дні і не піднімається, доцільніше його замінити. Коли всі почистили, помили, водою резервуар наповнили, перезапустіть кавоварку. При всіх правильних діях апарат повинен заробити без проблем, але якщо ні, то Вам доведеться озброїтися інструкцією та спеціальними інструментами для ремонту. Не відмовляйтеся від варіанта зателефонувати до Сервісного Центру та проконсультуватися з майстром про поломку в телефонному режимі.

7. Капучинатор не працює, не збиває молоко.

КапЗ допомогою капучинатора, збивається молоко в піну. Вони бувають різних видів: ручні, автоматичні, вбудовані або як додаток у вигляді насадок. Якщо все правильно працює пара проходить через трубку капучинатора, а молоко не спінюється, то проблема або в забитому капучинаторі або в молоці. Щоб отримати досить щільну пінку, бажано застосовувати жирне молоко 2.5-3.5%, сухе і молоко з довгим терміном зберігання погано піниться і швидко зникає.

Капучинатор після роботи необхідно обмити, не залишати на потім, інакше при гарячому капучинаторі молоко швидко застигне та заблокує доступ як для молока, так і мікро отвору для надходження повітря. Пінна шапка виходить завдяки змішуванню молока з повітрям під тиском пари. При закупорці повітряних проток на виході вийде тільки тепленьке молочко. Капучінатор для повітряного проходу має мікро отвір або гумовий мікро-клапан. Промиваючи отвір не користуйтеся металевими предметами, це може призвести до зміни діаметра повітряного отвору, при збільшенні якого піна спінюватиметься бульбашками і доведеться капучинатор купувати новий. Якщо в кавомашині відсутня функція авто очищення молочної суміші, то промивання необхідно проводити в ручну, при цьому знявши та розібравши капучинатор.

8. Змінний фільтр у бочці для води.

Фільтр встановлений у вашій кавомашині періодично потрібно міняти. Новий фільтр необхідно залити водою, місце з'єднання провернути вгору і отвір заповнити, після цього фільтр можна встановлювати, резервуар з водою повинен бути наповнений водою. Це необхідно зробити для того, щоб не утворилася повітряна пробка в новому фільтрі, не всяка помпа може прокачати повітря, навіть якщо апарат не новий.

Якщо Ви щось зробите не за інструкцією, то помпа може видавати шум, прохід води буде заблокований, а індикатор висвічуватиме сигнал про добавку води. При неодруженій роботі помпи без води, вона не подаватиме потрібний тиск і вийде з ладу, після чого її доведеться замінити.

Коли проводиться декальцинація кавоварки, фільтр необхідно зняти, інакше цього не зробити, то сміливо змінюйте на новий фільтр.